• info@videofly.sk
  • +421 905 422 702

Videozáznam a fotenie dronom

Foto a video záznam

Letecké práce s dronom, majú v dnešnej dobe široké využitie a pre budúcnosť  to myslím bude nepostradateľná technológia.

Naša firma sa v súčasnosti zameriava predovšetkým na práce zamerané na záznam videa alebo fotografie. Ponúkame služby ako fotenie a natáčanie nehnuteľností, spolupracujeme na televíznych seriáloch ako napríklad Záchranári, či Šťasný domov, veľmi vhodné pre rôzne reklamné šoty a mnoho iného.  Takisto zábery na kultúrne a športové akcie kde pohľad z vrchu určite dodáva pocit veľkosti, ale tiež krásne pohľady sledujúce objekty na vode, či vo vzduchu. Dron dokáže veľakrát nahradiť aj drahé filmárske techológie ako sú jimmi jib či steady cam.

Fotenie dronom

Dronom dnes fotíme prakticky všetko, ale hlavne exterieri. Ideálne na prezentačné materiály nehnuteľností, hotelov, kaštieľov, obcí, prírodných zaujímavostí a podobne. Výhodou dronového záberu nie je len, že môže fotiť nadhľady, ale aj to že sa dostane presne do takej  pozície, do ktorej sa bežný fotograf nedostane a môže teda urobiť ideálnu kompozíciu. Nie je teda problém fotiť napríklad aj výrobné, skladové, či športové haly aj v interieri.

Fotíme v rozlíšení 20MPx a formáte RAW plus jpg, takže materiál vhodný aj pre tlač napríklad reklamných materiálov.

Podmienky lietania

Drony dnes vydržia pomerne veľa a dokážu lietať aj v zhoršených poveternostných podmienkach. Pokiaľ ide o vietor, tak je doporučené lietať do rýchlosti vetra 10m/s, čo je už pomerne silný vietor. V nutných prípadoch dron ale znesie aj horšie podmienky. S dažďom je to horšie, kratší mierny dáždik pre drona nie je problém, ale byť dlhodobo v daždi vo vzduchu je už riziko a hlavne nepoužiteľné z dôvodu vody na objektíve.

Treba však rátať s tým, že niektoré zábery v silnejšom, hlavne nárazovom vetre a detailnejších záberoch, nie sú použiteľné, z dôvodu nestability drona.

Nemusíte sa teda báť, že ak zafúka trocha vietor, že neprídem na pľac :-).

Naša výbavička

dron
dron
dron

Prečo s nami?

V prvom rade, lebo sa držím toho, že čo sa dohodne, to platí. Ale tiež, že s dronmi lietam už od roku 2014, mám nalietané stovky hodín a to v rôznych situáciách. Od jednoduchých foto záberov na obce, až po náročné zábery na veľkých festivaloch a vždy bez krízových situácií, pričom sa lietalo aj v ťažkých podmienkach. Dokážeme ísť aj do ťažších vecí, ale zasa vždy s rozumom a s vymedzením rizika hlavne ochrany zdravia ľudí v okolí.

Na to aby vznikol pekný obrázok, či videozáber nestačí len vedieť s dronom letiať, ale človek by mal mať skúsenosti vo fotografovaní, či záznamu na kameru. Mal by niečo vedieť o expozícii, svetle, kompozícii a pod. Keďže mám 15 ročné skúsenosti z pôsobenia v televízii, tak si myslím že mám celkom slušnú prax aj v tejto oblasti.

Ak si teraz myslíte, že to bude stáť majland, tak vás možno poteším. Aj keď niektorí si za takéto služby pýtajú aj viac ako 1000€, u nás to nie je ani polovica a v prípade neziskových organizácií s obmedzenými prostriedkami, urobíme špeciálnu ponuku.

Ako je to s povoleniami?

Ak chcete vedieť ako je to so súčasnou legislatívou, prečítajte si článok- Drony a legislatíva
Sledujte aj náš videokanál na youtube, časom pribudne aj zoznam videokomentárov.