• info@videofly.sk
  • +421 905 422 702

Kultúrne akcie

Video z festivalov

Video z festivalov je určite veľmi prínosné. Zúčastneným to pripomenie atmosféru, a ak bola dobrá, tak sa určite vrátia no a tým čo sa nezúčastnili uvidia, že môžu ľutovať, že pri tom neboli :-). Osobne si myslím, že festival bez záznamu atmosféry na video záznam, má dnes oveľa väčší problém pritiahnuť návštevníkom, ako festivali prezentujúce sa videom.

Pre tieto účely je vhodných niekoľko typov videí. Veľmi účinné a rýchlo sa šíriace sú tzv "aftermovie"- príklad Lodenica 2015

Video zo športovej akcie

Videá zo športových akcií sú dnes tiež veľmi užitočné predovšetkým pre získavanie nových sponzorov. Samozrejme aj na pripomenutie atmosféry pre zúčastnených a prilákanie nových, ale videom rozširujete možnosť prezentácie vašich sponzorov. Takže nádejnému sponzorovi môžete ukázať, že jeho reklamy nebudú sledované len pár stovkami zúčastnených, ale možno aj niekoľkými tisíckami potenciálnych zákazníkov bez obmedzenia hranicami. Určite potom bude prístupnejší a štedrejší.

Ako typ videa doporučujem tiež nejaký videoklip, ale možno aj reportáž, či referenciu zúčastneného návštevníka a pod.

Každá kultúrna alebo športová akcia je viac či menej spojená s obchodom či marketingom no a samozrejme aj tu platí že čím viac ľudí, tým väčší efekt, či už finančný, alebo reklamný. Preto aj v tomto prípade je potrebný určitý marketing na pritiahnutie čo najväčieho množstva ľudí. No a ak je veľa ľudí, potom sa aj sponzori či partneri hľadajú lepšie, pretože reklamný efekt je väčší. Toto je ale každému usporiadateľovi asi jasné. No ako inak zvyšovať účasť bez medializácie?

V tomto prípade zohráva videomarketing dôležitejšiu úlohu ako inde. Video má totiž úžasnú schopnosť prenášať a dokonca umocniť emócie, a to je to čo návštevník akcie očakáva.

Pre ilustráciu si pozrite krátky zostrih využitia drona na festivaloch, alebo na športovom podujatí.

Festival TOPFEST letisko Piešťany 2016

 

ŠKODA AUTHOR mtb maratón Súľovské skaly

 
Sledujte aj náš videokanál na youtube, časom pribudne aj zoznam videokomentárov.