• info@videofly.sk
  • +421 905 422 702

Ušetrite zacielením videa pri propagácii na vybranú skupinu!

  • -

Ušetrite zacielením videa pri propagácii na vybranú skupinu!

Aby video priviedlo nových zákazníkov, potrebuje aj určitú propagáciu. O tomto fakte už niektorí z vás vedia. Nastaviť však túto propagáciu efektívne nie je úplne jednoduché. Budeme sa teda baviť konkrétne o propagácia v takzvanom streame. To sú teda tie videá, ktoré vidíte ako prvé, reklamné pred videom, ktoré ste sa rozhodli na youtube pozerať. Výhodou takejto reklamy je, že za ňu neplatíte, pokiaľ ju divák nesleduje určitý čas, obvykle viac ako 30s. Takže podľa mňa je toto naozaj efektívne, pretože zaplatíte len za "zhliadnutia" ľuďmi ktorých téma ozaj zaujala.

Ako to však nastaviť tak, aby pozerali moji potenciálni zákazníci? Nedávno sme propagovali jeden hotel v Bratislave a požiadavka bola, aby sa reklama zobrazovala aj v Rakúsku, pretože odtiaľ chodia zaujímaví klienti. Toto výborne fungovalo, ale po pár dňoch som urobil vyhodnotenie a zistilo sa, že 30% sledujúcich je mládež vo veku 18-24rokov, u ktorej je malá pravdepodobnosť cestovania na Slovensko. Túto kategóriu sme odfiltrovali, zhliadnutí bolo menej, ale boli efektívnejšie.

1.-Takže pri nastavovaní v prvom rade treba zvážiť, či máte potenciálnych klientov len vo vašom okolí, poprípade na celom Slovensku, alebo aj za hranicami a treba potom definovať oblasť na úroveň štátov, poprípade ak sa dá aj krajov, okresov, či miest.

2.Určite je dobré zvážiť vekovú kategóriu vašich potenciálnych. Videá veľmi sleduje mládež, tá vám urobí čísla na videu, ale je otázne či aj niečo budú nakupovať. Takisto ak ponúkate služby v hypotékach, asi je zbytočné toto zobrazovať dôchodcom :-).

Takýmto základným nastavením oslovíte širokú verejnosť a vylúčite široké kategórie, ktoré by pozerali vaše videá bez konverzie. Zasiahnete týmto aj ľudí, ktorí sa v danej oblasti nepohybujú, pretože o nej nevedia, ale môže ich téma zaujať. Budujete teda aj značku. Je možné nastaviť filter aj na jednotlivé kľúčové slová, či vyhľadávané frázy, ale týmto spôsobom síce veľmi zefektívnite reklamu, pretože sa zobrazí tým ľuďom, ktorý daný produkt vyhľadávajú, ale stratíte možnosť osloviť tých, ktorí o ňom ani netušia.

V prípade že by ste mali záujem o nejakú videoreklamu na internete, zavolajte a skúsime nájsť spôsob, ktorý bude pre vašu firmu najlepší.


Sledujte aj náš videokanál na youtube, časom pribudne aj zoznam videokomentárov.