• info@videofly.sk
  • +421 905 422 702

Pri cenách videí je to ako s autami.

  • 0

Pri cenách videí je to ako s autami.

Tags : 

Cenu videa som už spomínal v článku „Koľko stojí trojminútové video?“, kde som viac menej riešil jednotlivé položky súvisiace s tvorbou. Dnes by som chcel aby ste sa skúsili na túto tému pozrieť trocha inak, napríklad ako na kúpu firemného auta.

Ak potrebujete aby sa vaši pracovníci dopravili niekam na pracovisko, tak im na to stačí napríklad Dacia Duster. Je to relatívne lacné a dostane sa všade. Ak by potrebovali ísť na dlhšiu cestu, tak im stačí možno Sandero, alebo nejaký Hyundai. Sú to relatívne lacné varianty, účel splnia a v prípade problému sa kúpi ďalšie.

Podobné je aj informačné video, kde sa jednoduchým spôsobom, profesionálne ale bez zbytočných efektov popíše čo treba. Každý pochopí o čom to je a ak to aj nefunguje, natočí sa iné. Môžu to byť videonávody, ale trebárs aj prezentácia firmy. Cenová hladina takýchto videí je rádovo v stovkách Eur.

Ak chcete aby vaše vozidlá trochu aj reprezentovali vašu firmu tak je tu kategória vozidiel ako je škoda Octavia, Superb, či niektoré z vozidiel napríklad od Volkswagenu. Urobia dobrú službu a ešte aj dobre vyzerajú.

Videa tohoto typu sú už prepracovanejšie, s pridanými efektami, animovanou grafikou, titulkami a podobne. Môže byť aj že vyžadujú vyššiu pracnosť, viac dní natáčania, väčšie presuny a podobne. Môžu to byť zasa prezentácie firiem, marketingové videá, referenčné videá a podobne.

No a potom tu máme samozrejme najvyšší segmet.

Ak uvidí niekto na ceste takéto auto, tak sa určite za ním otočí a možno mu aj sánka spadne. Asi bude dobre reprezentovať vašu firmu, ale je tiež možné že si reklamný banner na tom aute ani nikto nevšimne. No a je takmer isté, že s týmto autom sa vaši ľudia na stavbu asi nedostanú. No a ak sa neosvedčí, tak kupovať iné podobné nikoho asi ani nenapadne.

A podobné je to aj s videami. V mediálnom priestore je veľké množstvo drahých prepracovaných reklám, častokrát sa na nich človek dobre zabaví, alebo ho nadchnú umeleckým spracovaním, no veľakrát je tento efekt taký silný, že si ľudia ani neuvedomia o čom daná reklama je. Samozrejme existujú aj funkčné umelecké reklamy či prezentácie, presne ako luxusné užitkové vozidlá. Otázkou je, či rozdiel v investícii do takéhoto riešenia, voči lacnejším je v konečnom dôsledku finančným prínosom pre firmu.

Je síce pravda, že emócie predávajú, ale pozor na to aby ste neboli obeťou tých emócií práve vy a nekupovali nezmyselne drahé riešenie, ktorému vaši zákazníci nebudú rozumieť.

mk


Sledujte aj náš videokanál na youtube, časom pribudne aj zoznam videokomentárov.