• info@videofly.sk
  • +421 905 422 702

Dali by ste si vašu reklamu na billboard za dom do záhrady?

  • -

Dali by ste si vašu reklamu na billboard za dom do záhrady?

Predstavte si, že sa rozhodnete urobiť si billboardovú reklamu a rozmýšľate kam vašu reklamu zavesiť. Jednou z možností je za dom na záhradu. Asi si teraz poviete či mi nepreskočilo :-)?! Má to výhodu, lebo za to nikomu nič neplatíte, ale asi je vám jasné, že takúto reklamu vidí tak možno sused a pár ľudí čo nakukne cez vašu bránu. Takže to je vlastne blbosť a treba to zavesiť niekde kde to ľudia uvidia, hoci za to musím priplatiť. Asi si myslíte, že som na nič svetoborné neprišiel, ale ja teraz nechcem písať o billboardoch ale úplne o niečom inom.

S videami je to totiž podobné

ako s tým billboardom. Ak si necháte urobiť drahé reklamné video a potom ho zavesíte na youtub kanál, ktorý ste práve založili, tak je to ako keby ste to zavesili na tú záhradu. O tomto kanály nikto nevie a nikto tam nechodí, takže ani vaše video pozerať nikto nebude. Je málo pravdepodobné že sa vám podarí urobiť tzv virálne video, ktoré sa šíri samo ako lavina. Hlavne pokiaľ sa jedná o nejaké firemné, alebo reklamné video. Trochu vám vo vašom úsilí pomôže, ak dobre nastavíte kľúčové slová a urobíte dobrý popis. Potom je pravdepodobnejšie, že google toto video niekomu ponúkne. Ďalšou možnosťou je samozrejme nalinkovať video na vašu web stránku a ak je sledovaná, tak toto je riešenie, ktoré vám určite pomôže. Tak isto, ak by ste video zavesili na zabehnutý facebook, tak toto by tiež bolo dobré riešenie.

Ak však nemáte veľmi navštevovanú stránku, ani zabehnutý facebook a youtub, máte veľmi dobrú možnosť, ako video podsúvať ľuďom, ktorí ho budú sledovať. V tomto prípade sa dostávame k tomu, že ten billboard zavesíme na nejaké dobré, hoc platené miesto. Na internete je to PPC reklama. Youtub umožňuje prepojiť vaše video s google Adwords a tam si presne nastavíte či sa má video zobrazovať v obsahovej sieti, alebo streame, alebo oboch naraz. Nastavíte si v akej krajine, či dokonca kraji sa má zobrazovať, akej vekovej kategórii, ale môžete nastaviť aj presne na aké kľúčové slová sa má zobraziť. Platíte potom len za také zhliadnutia, keď divák video sleduje viac ako 30s, alebo na neho klikne v obsahovej časti. Cena za takéto zhliadnutie je pritom od 0,01€, takže za pár desiatok eur získate tisíce veľmi relevantných zhliadnutí a pritom môžete reklamu kedykoľvek pozmeniť, či zastaviť.

Čo poviete, nie je to lepšie ako váš billboard na záhrade :-)?

Ak si s tým neviete rady, zavolajte, pomôžeme poradíme.
[ayssocial_buttons id="2"]


Sledujte aj náš videokanál na youtube, časom pribudne aj zoznam videokomentárov.