• info@videofly.sk
  • +421 905 422 702

Predaj nehnuteľností pomocou videa

  • 2

Predaj nehnuteľností pomocou videa

Predaj nehnuteľnosti

pomocou videa nie je žiadna novinka a väčšina realitných maklérov si je toho vedomá. Video dnes určite pomáha s predajom, pretože na malom priestore dokáže vyvolať emóciu a zároveň zahrnúť kvalitný obsah v podobe zobrazenia či popisu nehnuteľnosti. Takže dnes už nie je rozdiel medzi realitnými kanceláriami v tom či robia, alebo nerobia videá, ale skôr ako ich robia.

Video sa dá urobiť aj na mobilný telefon a keď sa urobí dobre, tak je to určite lepšie ako len fotodokumentácia. V každom prípade si ale treba ujasniť, čo chceme daným videom komunikovať. Je niekoľko spôsobov, ako video postrihať a čo vlastne odkáže potenciálnemu klientovi.

Upútavkové video

Ak vsádzate na vaše osobné schopnosti predaja, tak doporučujem tento typ videa. Malo by byť krátke a jeho úlohou je upútať pozornosť zákazníka do takej miery, že chce vidieť viac ako je na videu. Úlohou makléra je potom dotiahnuť obchod osobne.

Predajné video

Tento typ videa by mal vychádzať z upútavkového, ale je rozšírený o viac informácií, ktoré sú zamerané predovšetkým na silné stránky nehnuteľnosti. Silnými stránkami môže byť aj okolie, vybavenosť, či blízkosť zaujímavej lokality napríklad pre rekreáciu a oddych, ktoré je dobré na videu ukázať. Ideálne je, ak sa videom podarí vytvoriť klientovi atmosféru, ktorú by chcel získať, už pri pozeraní videa. Zákazník, po hliadnutí takého videa, už príde obvykle rozhodnutý a maklér už len doladí detaily.

Popisné video

Popisné video je v podstate predajné video, ale popisu všetky dôležité detaily a to aj také, ktoré by mohli pri obhliadke byť negatívne a odradiť zákazníka. Tento typ videa je vhodný najmä pre chaty , chalupy, či iné objekty, ktoré sa nachádzajú vo väčšej vzdialenosti od klienta či makléra. Pri tomto videu sa nebude ozývať veľa klientov, ale pravdepodobne len ten, čo je v podstate rozhodnutý kúpiť. V tomto prípade odpadá možnosť pôsobiť na klienta osobne, ale šetria sa náklady na zbytočné cesty kvôli prehliadkam s nerozhodnutým klientom.

videotechnika

dron

Akou videotechnikou budete dnes robiť video nie je až také dôležité, dá sa robiť aj mobilným smartfónom, fotoaparátom, zrkadlovkou, alebo kamerou. Určite je dobré ale využívať širokú optiku, aby bolo možné bez nutnosti veľkého pohybu, ukázať čo najviac z interiéru. No a potom tu je ešte jedna dôležitá vec a to sú drony. Využitie dronov v predaji nehnuteľností má dnes obrovský význam, pretože táto technológia dokáže predstaviť objekt takým spôsobom, aký nie je možný inou technológiou. Ich použitie však nie je jednoduché. Ak odhliadnem od potreby povolenia na lietanie, tak sú tu potom ešte schopnosti lietať a robiť dobré zábery. Je totiž obvykle veľký rozdiel v záberoch ak ich nerobí profesionál či neprofesionál,  nevraviac o tom, že ak s dronom lieta neskúsený pilot, môžu vzniknúť pomerne vysoké škody jednak na samotnom drone, alebo cudzom majetku. Snímanie touto technológiou doporučujem prenechať na skúsených (napríklad na našu firmu 🙂 ).

Veľmi dôležitým faktorom pre úspešnosť videa, je tiež výber správnej hudby. Určite nevoľte podľa toho, ktorá sa páči vám. Ak chcete aby sa zákazník naladil na to že tam býva, treba mu podsunúť takú hudbu, ktorú by mohol obľubovať. Doporučujem teda pri rodinných domoch voliť niečo kľudné, ale nie smutné, pretože dom si budú asi kupovať manželia pre rodinu a tí budú chcieť kľud. Pri malých bytoch, určených pre mladých dynamických ľudí, je možné použiť aj niečo rýchlejšie čo možno bude evokovať párty v tomto byte a podobne. V každom prípade doporučujem využívať licencovanú hudbu, inak môže trpieť rating vášho kanála a google nemusí podporovať jeho vyhľadávanie. Bezplatne pre youtub sa dá hudba získať priamo z youtube free knižnice. Ak by ste však chceli,  dá sa za pár eur kúpiť kvalitná hudba z rôznych mediabank.

No a na záver ešte jedna dôležitá vec. Treba si položiť otázku či maklér bude vo videu, alebo nie. Osobne doporučujem aby bol, pretože prostredníctvom videa a neverbálnej komunikácie, je možné presvedčiť klienta o maklérovej serióznosti a skúsenosti. Je to veľký benefit ktorý je možný prezentovať práve videom. Ak sa však maklér na toto necíti, nie je nutnosť byť na obraze. Vystupovanie na kameru sa však dá naučiť a mám s týmto bohaté skúsenosti, takže klientom aj v tomto smere dokážem pomôcť

Ak sa vám to zdá celé komplikované, doporučujem zveriť výrobu videa odborníkom. Kvalitné video sa dá vyrobiť už za relatívne dobrú cenu, pričom takéto videá vašej kancelárii zdvihnú prestiž, môžu pritiahnuť viac predávajúcich ale aj kupujúcich a návratnosť je v tomto prípade istá.


2 komentáre

Juraj

22 novembra, 2017at 12:02 pm

Dobre napísané, super. Je fakt, že niekedy je problém trafiť dobrú hudbu, ale učíme sa. Ďakujem za dobré inšpirácie.

    realista25

    22 novembra, 2017at 12:08 pm

    Skus envatomarket, da sa tam najsť dobra hudba a za rozumne peniaze.

Sledujte aj náš videokanál na youtube, časom pribudne aj zoznam videokomentárov.