• info@videofly.sk
  • +421 905 422 702

Na čo mi je youtub kanál?

  • 0

Na čo mi je youtub kanál?

Aj vy ste si položili niekedy otázku, či potrebujete kanál na youtube?

Takýto kanál môže byť veľmi dobrý marketingový nástroj, ale ako s každým nástrojom, musí sa s ním pracovať aby naozaj fungoval :-).

Poďme sa pozrieť ako rôzne sa dá youtub kanál využívať.

Spravodajskopublicistiký firemný kanál

Ak bude kanál využívať týmto spôsobom, môžete časom vybudovať dobrú základňu odberateľov a teda potenciálnych zákazníkov, ktorí budú sledovať vaše videá a v prípade potreby produktu, či služby ktorú ponúkate, nebudú pravdepodobne hľadať konkurenčné ponuky.
Takýto kanál však potrebuje pravidelnú aktivitu, treba na ňom uverejňovať pravidelne nové videá a tieto tiež propagovať v širokej sieti na internete. Obsahom videí môžu byť okrem vašich aktuálnych ponúk a noviniek, aj zaujímavosti z oblasti v ktorej podnikáte, rady klientom, návody a podobne. Odmenou bude určite stabilná zákaznícka základňa, ktorá sa bude rozširovať.

Kanál podpory zákazníkov

takýto kanál nie je zameraný na to, aby ste naháňali odberateľov, ale aby ste tým čo to potrebujú, odovzdávali odborné informácie. Veľmi dobrým spôsobom je možné takto zverejňovať napríklad návody na použitie, konštrukčné návody a pod. Takéto videá dokonca nemusia byť verejne prístupné, aby nemohla konkurencia kopírovať vaše myšlienky, ale mali by ich prístupné len klienti podľa vášho nastavenia, poprípade sú zasielané mailingovou službou, tam, kam je to potrebné. Na takomto kanáli netreba pravidelne uverejňovať nejaké videá, ale je potrebné starať sa o aktuálnosť videí. Staré videá treba aktualizovať podľa toho čo je nové, poprípade staré treba mazať.

Reklamný kanál

Ak podnikáte v oblasti, ktorej sa vaši zákazníci venujú obvykle len v čase keď riešia danú situáciu a potom ich už táto oblasť nezaujíma (napríklad nehnuteľnosti), potom budovanie nejakej stabilnej základne odberateľov je obvykle ťažké. Je pravdepodobné, že ak som už byt kúpil, ďalšie ponuky ma nezaujímajú. V tomto prípade má samozrejme kanál význam, ale uverejnené videá treba propagovať a to rôznymi spôsobmi. Okrem toho, že budete linky na tieto videá dávať na svoju webovú stránku, či k inzerátom na inzertných portáloch, tak veľmi účinným prostriedkom je platená propagácia prostredníctvom PPC reklamy. Takýto spôsob je možné veľmi dobre zacieliť na záujmovú skupinu a dá sa dosiahnuť veľmi dobrá sledovanosť za výhodnú cenu. Funguje to potom ako bilboard, ktorý spustíte kedy chcete, nastavíte si jeho polohu a aj rozpočet koľko za takúto propagáciu chcete dať.

Veľmi zaujímavo to vymysleli v DM drogerii, vytvorili zábavno inštruktážny kanál, kde nalákali malých divákov na zábavné videoklipy, pričom im podsúvali inštruktáž o čistení zubov a celé je to pod značkou DM. Takže pravdepodobne získať divákov nebol problém a tým je aj neuveriteľná sledovanosť, ktorá bola určite podporená aj reklamnou kampaňuou.

Osobný kanál

Posledným využitím, čo mi napadá, je osobný kanál. Tento už mnohí z vás aj majú a ani o tom neviete. Akonáhle máte gmail adresu alebo google konto, tak máte automaticky s rovnakým prístupom aj youtub konto, teda aj osobný kanál. Takýto kanál potom obvykle nemusí slúžiť na to aby ste uverejňovali svoje videá, ale na to aby ste si organizovali to, čo na youtube nájdete. Doporučujem preto, ak niečo pozeráte na youtube, byť prihlásený na vašom konte. Ukladá sa Vám automaticky potom história pozerania, taktiež máte zoznam toho čomu ste dali like, ale môžete si vytvárať aj vlastné zoznamy. Takže si zoskupíte napríklad videá z nejakej konkrétnej oblasti, napríklad recenzie na fotoaparát a toto máte potom vždy k dispozícii keď sa prihlásite. Veľmi dôležitou funkciou je odber iných kanálov. Ak na takýto odber kliknete, ste potom vždy informovaný, čo sa kanáloch vašich záujmov deje.

Našli ste sa v niektorej kategórii? Myslíte si ešte, že youtub kanál pre vás nemá zmysel? Ak by ste potrebovali poradiť, kľudne ma kontaktujte, alebo sa prihláste na odber článkov na tému videomarketing.

Tipy a triky videomaretingu na Váš email


Leave a Reply

Sledujte aj náš videokanál na youtube, časom pribudne aj zoznam videokomentárov.